Najlepsze sporty polecane dla kobiet

Dzisiejszy artykuł nie jest w żaden sposób dyskryminujący, wszystkie sporty są odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, jednak dziś chcielibyśmy opowiedzieć o niektórych aktywnościach polecanych dla kobiet.

Zumba

Lubisz tańczyć? Zumba jest jednym z najbardziej kompletnych i zabawnych sportów. Polega na wykonywaniu określonych kroków aerobowych i tanecznych z mieszanką rytmów latynoskich (flamenco, bachata, salsa i merengue). Sport ten narodził się pod koniec lat 90-tych, ale dopiero po ponad 10 latach udało mu się zyskać na popularności. To idealny sport, aby się dobrze bawić, utrzymać formę, zadbać o swoje ciało, a przede wszystkim nauczyć się tańczyć. Jeśli będziesz ćwiczyć Zumbę, nie tylko nabierzesz siły, ale także ujędrnisz swoje ciało i ukształtujesz mięśnie. Jesteś na to gotowa?

Pilates

Pilates w ostatnich latach stał się jednym z ulubionych sportów kobiet. Składa się z serii ćwiczeń fizycznych mających na celu wyłącznie wzmocnienie bez zwiększania objętości. Ponadto,  jest to sport odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ale prawdą jest, że kobiety wolą wzmacniać mięśnie bez konieczności ich zwiększania, ten sport wyszczupla sylwetkę skupiając się na brzuchu.

Oddech, koncentracja i relaks to trzy kluczowe elementy tej aktywności. Jeśli ćwiczysz Pilates, nie tylko wzmocnisz swoje mięśnie, ale także zwiększysz swoją elastyczność, będziesz miała więcej równowagi i koordynacji ruchów.

Sh’bam

SH’BAM – idealna metoda na dobrą zabawę i ćwiczenia bez konieczności podejmowania dużego wysiłku. Jest to nowa forma tańca podobna do Zumby, która pozwala nam ćwiczyć w sposób zabawny i towarzyski. Wszyscy znamy Zumbę, aerobową formę tańca, która jest popularna od nie tak dawna. Teraz nadchodzi nowy trend fitness o nazwie Sh’bam, w którym sesja trwa około 45 minut.

Technika ta polega na połączeniu cardio, tonowania mięśni i poprawy ekspresji ciała, a także koordynacji i równowagi ciała. Jest to ćwiczenie o umiarkowanej intensywności, czyli nie jest to ćwiczenie wymuszone i nie wymaga dużego wysiłku. Sesja Sh’bam składa się przede wszystkim z rozgrzewki, w której aktywizowane jest ciało i trwa 10 minut.  Następnie odbywa się 35 minutowa sesja treningowa.

Na zakończenie sesja rozciągająca, która w zauważalny sposób poprawi naszą elastyczność i znacznie pomoże uniknąć zakwasów mięśni. Niewątpliwie jest to sposób na uprawianie sportu w formie zabawy, bez uczucia nadmiernego zmęczenia. Inną polecana alternatywą dla kobiet jest trening TBC, o którym przeczytasz tutaj: https://www.osobistytrener.pl/jakie-sa-glowne-zalety-treningu-tbc