Dieta 8-godzinna: co to jest

Wiele osób nieustannie poszukuje diety, którą można łatwo stosować i która działa. Niestety, nie ma magicznej różdżki, jeśli chodzi o odchudzanie, zwłaszcza gdy trzeba to zrobić dla zdrowia. Trzeba być zaangażowanym, zdeterminowanym i chcieć schudnąć z właściwego powodu. Z pomocą dietetyka możesz to osiągnąć i choć z pewnością doradzi Ci on najodpowiedniejszą dla Ciebie dietę, korzystne dla Ciebie może być zastosowanie diety 8-godzinnej, która jest częścią słynnego intermittent fasting.

Dieta 8-godzinna: co to jest

Każdy człowiek jest wyjątkowy i różni się od siebie. Każdy człowiek ma swoje potrzeby, swój styl życia, swoje parametry i swoje problemy zdrowotne, dlatego jeśli chodzi o diety to bardzo konieczne jest udanie się do dietetyka po poradę dotyczącą najlepszej diety. Istnieje jednak rodzaj diety, który polega na przerywanym poście. Oznacza to, że możesz jeść przez kilka godzin, jednocześnie poszcząc przez resztę dnia. Jest to rodzaj diety, która wydaje się działać dla większości z nas, choć zawsze dieta ta powinna być nadzorowana przez specjalistę.

Dieta 8-godzinna została stworzona przez dietetyczkę Jeanette Hyde, która jest przekonana, że dieta ta może być bardzo skuteczna i to nie tylko w przypadku zdrowego odchudzania. Może być również stosowana na przykład do kontroli cukru we krwi. Według niej należy przestać jeść o godzinie 20.00, aby dać organizmowi wiele godzin postu.

W tym czasie organizm, chcąc utrzymać energię, będzie pobierał nadmiar tłuszczu i spalał go w sposób naturalny. Jest to kwestia zrozumienia nie tylko tego, co jeść, aby zachować zdrowie, ale także kiedy cieszyć się jedzeniem. Może to być sztywny sposób postępowania i należy go stosować tylko przez dwa tygodnie, nie dłużej.

Jest to dieta, która jednak nie zmienia zbytnio trybu życia i nawyków żywieniowych danej osoby. Na śniadanie należy preferować pełne ziarna, natomiast na obiad można wybrać ryby, mięso, jajka lub nabiał. W http://www.pikantna.pl poznasz przepisy, które idealnie pasują do tej diety.

Natomiast od godziny 17.00 wskazane jest picie herbat ziołowych, które mogą mieć istotne korzyści dla zdrowia. Wreszcie o godzinie 18.00 upływa czas na jedzenie i wtedy musi nastąpić 16 godzinny post.

Istnieje kilka diet, które zależą od godzin, w których można jeść i godzin, w których należy pościć. Nigdy jednak nie przeprowadzaj tego typu diety na własną rękę, zawsze skonsultuj się ze specjalistą. Nie każdy może sobie poradzić z tego typu dietą odchudzającą.