Gra w squasha – porady dla początkujących

Dopiero uczysz się gry w squasha i dlatego też jak na razie masz wrażenie, iż jest to bardzo trudna i niezwykle wymagająca aktywność? Coś w tym jest, jednakże nie zmienia to faktu, że każdy jest w stanie dość dobrze się w niej wyszkolić. Początki przeważnie są trudne, ale trzeba je przetrwać, by niedługo potem było znacznie przyjemniej. Poniższe rady mogą sprawić natomiast, że ta gra w squasha niemalże od razu zacznie ci lepiej wychodzić. Początkujący popełniają jednak podobne błędy. Jeżeli tylko będziesz ich unikać, każda twoja rozgrywka nagle wejdzie na zupełnie inny i oczywiście wyższy poziom, który powinien cię zmotywować do tego, by dalej pracować nad swoimi umiejętnościami.

O początkujących graczach w squash

Zwykle początkujący gracze odbijają piłkę… za słabo. Za słabo w końcowym rozrachunku, bo chodzi o to, że ona nie jest w stanie odbić się mocniej i przez to opaść nieco dalej, czyli np. za linię serwisową albo nawet tak, by dotknąć przeciwległej ściany. Oczywiście tego jak to poprawić nauczą nas profesjonalni instruktorzy. Jeśli chodzi o naukę squasha w Polsce, to na stronie www.LegnicaInfo.pl możemy przeczytać, że nieopodal Legnicy otworzył się nowy klub sportowy dla początkujących i zaawansowanych. Nie wynika to jednak wcale z małych bicepsów i ogólnie rzecz biorąc niewielkiej siły górnych partii ciała, a raczej z niewłaściwej techniki. Przy odpowiednim ułożeniu ciała i wykonaniu właściwego ruchu, a właściwie to obrotu, każdy jest w stanie za sprawą naturalnych praw dynamiki nadać takiej piłce bardzo dużego pędu. Nie polegaj więc na samej muskulaturze. Postaraj się włożyć w piłkę energię pochodzącą z całego ciała. Gra w squasha jest grą przeznaczoną nie tylko dla miłośników siłowni, a wręcz przeciwnie. W niej liczy się spryt i odpowiednio opanowana technika. A jeśli nadal nie wiesz, w jaki sposób ustawiać się do poszczególnych odbić, zawsze możesz skorzystać z pomocy trenera, który tego wszystkiego cię nauczy.

Squash daje mnóstwo frajdy, więc jest to jeden z tych powodów, dla którego warto się nim zająć. Albo warto przynajmniej spróbować. A nóż widelec okaże się, że ta aktywność przerodzi się w twoją życiową pasję.