Cristiano Ronaldo – piłkarz wszechczasów o niesamowitym podejściu mentalnym

Bez wątpienia Cristiano Ronaldo należy zaliczyć do piłkarzy, którzy zapisali się na kartach historii. Zawodnik ten na stałe odcisnął swoje piętno w historii futbolu. I to nie tylko ze względu na swoje osiągnięcia, ale również podejście mentalne do sportu.

Piłkarz ponad piłkarzami – Cristiano Ronaldo

Do dnia dzisiejszego trwa wiele sporów na temat tego, czy najlepszym piłkarzem obecnych czasów był i wciąż jest Cristiano Ronaldo, czy jednak Lionel Messi. Niewątpliwie są to dwaj gracze, którzy w dużym stopniu mają wpływ na rozwój pilki nożnej pod wieloma względami. Obaj zdominowali przez pewien czas chociażby plebiscyt Złotej Piłki. O faworytach do zdobycia Złotej Piłki był przez pewien czas nawet Robert Lewandowski, jednak wtedy plebiscyt został odwołany. Sytuację dokładnie opisali redaktorzy portalu sportowego Sport24h. Jednak oprócz niesamowitych umiejętności obydwaj piłkarze znacząco się jednak różnili. Lionel Messi to przede wszystkim zawodnik, który bazuje na wielkim talencie wrodzonym. Wiele jego akcji i ruchów przychodzi mu w sposób naturalny. Z kolei Cristiano Ronaldo przez wielu nazywany jest tytanem pracy. I na pewno coś w tym jest, ponieważ do dnia dzisiejszego Portugalczyk pracuje ciężej niż cala reszta pilkarzy. I właśnie za to odpowiedzialny jest jego mental zwycięzcy. Cały czas Cristiano Ronaldo ma obsesje na jednym punkcie – być najlepszym.

Co wpłynęło na tak wielki sukces sportowy i poza sportowy Cristiano Ronaldo?

Kariera sportowa Portugalczyka jest oczywiście wspaniała. Jednak nie miałaby ona miejsca, gdyby nie odpowiednie nastawienie psychiczne zawodnika. Każdego dnia Cristiano Ronaldo robił wszystko, aby na koniec dnia być lepszym piłkarzem niż dnia poprzedniego. Obsesja na punkcie rozwoju i ciągłego zwiększania swych umiejętności sprawiły, że Portugalczyk rzeczywiście dotarł na sam szczyt. Wielu piłkarzy, którzy mieli okazję grać z Ronaldo w jednym klubie podkreśla, że jest to piłkarz, który zawsze jako pierwszy pojawiał się w klubie i jako ostatni wychodził z treningów. A poza tym ciągle w domu dbał o regenerację, dietę, jak i o dodatkowy trening. Połączenie systematycznych treningów, odpowiedniego żywienia i przede wszystkim niesamowicie wysokiego mentalu sprawiło, że Cristiano Ronaldo to jeden z najbardziej legendarnych piłkarzy w historii futbolu. A przy tym najbardziej pracowity, z którego młodzi piłkarze chcący osiągnąć sukces i chcący być najlepsi powinni brać przykład.