Kiedy warto umówić się na trening personalny?

W kilku konkretnych przypadkach zapisanie się na trening personalny może okazać się jedną z lepszych decyzji. Jest ona warta rozważenia zwłaszcza w przypadku rozpoczynania przygody z siłownią. Jeżeli więc jesteś typowym początkującym, który nigdy w życiu nie wykonał nawet jednego przysiadu z pustą sztangą i dalej ma z tyłu głowy poradę nauczycieli wychowania fizycznego, by w trakcie robienia przysiadu nigdy nie wychodzić kolanami poza palce stóp, pomoc kogoś z dużo większą wiedzą w kontekście prawidłowego treningu siłowego i dziedziny kształtowania sylwetki na pewno ci się przyda.

Sytuacje, kiedy warto umówić się na trening personalny

Oczywiście jako początkujący na pewno zostaniesz oprowadzony po siłowni. Osoby z recepcji zaprezentują ci jej poszczególne strefy, wyjaśnią nazwy poszczególnych maszyn i pokrótce je opiszą, ale nikt nie będzie cię tutaj trzymać za rączkę i mówić, co masz robić, aby było dobrze. Po tym krótkim oprowadzeniu zostaniesz pozostawiony sam sobie, co może skończyć się tym, że w najlepszym wypadku wylądujesz na strefie cardio (na bieżni lub rowerku stacjonarnym, które zdają się być najprostsze w działaniu), a w najgorszym uciekniesz w popłochach, a twoja stopa na siłowni już nigdy więcej nie postanie. Nie chcesz, by tak to wyglądało? Trening personalny pomoże ci uniknąć niepotrzebnego stresu, przerażenia i dyskomfortu. Co więcej, na treningu personalnym możesz poznać tajniki treningu TBC, który jest coraz popularniejszy wśród kobiet. Często wręcz mówi się, że dla osób początkujących jest on czymś absolutnie niezbędnym. Laikom zaleca się wykupienie kilku godzin z trenerem, który już podczas tego niedługiego czasu zdoła wyjaśnić ci poszczególne najważniejsze ćwiczenia, skoryguje twoją technikę, a następnie wspólnie z tobą ułoży dobry plan dostosowany do twoich aktualnych celów.

Pamiętaj, że tylko mądrze zaplanowane i dobrze wykonywane treningi zdołają przybliżyć cię do sportowych albo też sylwetkowych celów. Jeżeli nie chcesz niepotrzebnie marnować czasu na siłowni, trening personalny powinien stać się twoim must have. Dzięki niemu każdy twój trening przeistoczy się w szansę na przybliżenie się do realizacji różnych planów.