Iga Świątek zmierzy się z Rebeccą Peterson w Australia Open 2022

Wybierz dla siebie najlepsze wydarzenie sportowe w tym tygodniu. Może będzie to Australian Open 2022 z naszą Igą Świątek w akcji? Czemu nie, przecież taka mistrzyni da prawdziwy popis na korcie tenisa ziemnego. W jaki sposób Polka pokona Szwedkę? Jak zakończy się ta rywalizacja. O tym będzie można przekonać się już wkrótce. Zobacz jak toczyły się dotychczasowe boje obu tenisistek na tym turnieju.

20 stycznia 2022 roku Iga Świątek zmierzy się ze szwedką Rebeccą Peterson w ramach turnieju Australian Open 2022. Melbourne przywita na jednym korcie dwie wspaniałe tenisistki, które walczyć będą o kolejne rundy prestiżowego turnieju tenisa ziemnego.
Australia Open w życiu Igi Świątek występuje po raz czwarty. W 2022 roku polska tenisistka pokonała już: Harriet Dart wynikiem 6:3 i 6:0. Pierwsze gamy były dla tenisistki z Polski trochę męczące ale później, gdy słońce przeszło w inny kont, udało się jej przełamać. Wówczas Iga Świątek poczuła rytm ciosów rywalki i własnych zagrywek. To niesłychanie pozytywny wynik 11 gamów pod rząd dla Polki.

Tomasz Wiktorowski to nowy trener naszej Igi Świątek. Taki wielkoszlemowy turniej to dla raszynianki pierwsze koty za płoty, trzeba przyznać dość ładnie ograne. Jak informują sportowefakty nowy trener miał nie zmieniać zbyt wiele, tak aby Iga Świątek mogła się dostosowywać stopniowo do drobnych zmian. Niepotrzebne zamieszanie zbyt częstymi zmianami nie byłoby dobre dla rozwoju sportowca. Trener zmienił nieco taktykę tenisistki a resztę raczej pozostawia. Jego zadaniem jest motywować zawodniczkę, dbać o jej atuty, dopóki wygrywa i gra świetnie. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2020 uważa, że czas skończyć z dostosowywaniem swojej gry do przeciwników i zacząć grać bardziej agresywnie.
Natomiast co u Szwedki Rebecci Peterson?

Igrzyska w Soczi- święto Putina?

Na początku pozbyła się z turnieju Darii Saville, która mierzyła się również z Polką w innym turnieju (Adelajda). Szwedka wygrała z nią 6:2 i 6:3. Rebecca Peterson grała już w Australian Open cztery razy. Według niej, jak podają sportowefakty, najważniejsze jest konsekwentne dążenie do zwycięstwa, kontrolowanie przeciwnika i narzucanie własne rytmu gry.
Melbourne będzie witało na jednym korcie dwie zawodniczki nastawione na zwycięstwo i kontrolę gry. Trzeba dodać, że ich spotkanie będzie drugim w karierze obu tenisistek.
Źródło: sportowefakty.