Czemu palenie papierosów jest takie szkodliwe?

Eksperci ds. zdrowia uważają, że każdego roku 2,5 miliona ludzi na całym świecie umiera z powodu palenia. I prawdopodobnie kolejne miliony cierpią na choroby związane z paleniem.

Palenie papierosów – szkodliwe dla palacza i ciężkie do zniesienia dla otoczenia

Palenie wiąże się z rakiem płuc, który jest główną przyczyną zgonów z powodu raka. Badania pokazują, że palenie szkodzi prawie każdemu organowi ciała, powodując zły stan zdrowia palaczy. Częstymi chorobami, które mogą wystąpić z powodu palenia, są zapalenie oskrzeli, rozedma płuc i zawały serca. Palenie jest również odpowiedzialne za szybkie starzenie się skóry, przebarwienia palców i zębów z powodu narażenia na nikotynę.

Ale dlaczego ludzie palą? Ludzie palą z różnych powodów

Niektórzy palą, bo uważają, że to fajne. Inni uważają, że spowoduje to utratę apetytu, a tym samym utratę wagi. Wielu uważa, że spożycie nikotyny uspokaja umysł.

Większość palaczy zna negatywne skutki palenia, ale po prostu nie mogą lub nie przestają. Papierosy zawierają nikotynę, która jest substancją bardzo uzależniającą. Nikotyna według badań przyjmowana w niewielkich ilościach działa pobudzająco. W efekcie może zwiększyć aktywność mózgu, co będzie pomocne w procesie poznawczym, a także poprawi pamięć. Zwiększenie częstości akcji serca i ciśnienia krwi to tylko niektóre z jego szkodliwych skutków. Jest to prawdopodobnie powód, dla którego palacze oddychają szybciej niż osoby niepalące. Jako pestycydy stosuje się duże ilości nikotyny.

Ludzie, którzy nie palą, są sprawniejsi i zdrowsi w porównaniu z palącymi odpowiednikami, ponieważ ich płuca i inne narządy są zdrowsze.

Również osoby niepalące żyją dłużej niż palący. Palacze powinni spróbować rzucić palenie, ponieważ może to zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób związanych z paleniem, takich jak rak płuc i rozedma płuc. Nakłonienie kogoś do rzucenia palenia jest zawsze łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, ponieważ wymaga dyscypliny, zaangażowania, a czasem leków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów „rzucających palenie”. Występują w różnych odmianach i formach – plastry, pigułki i spraye. Niestety są też dość drogie.

Zyban to lek, który pomógłby rzucić palenie

I jest tańszy w porównaniu do swoich odpowiedników. Skutki uboczne Zybana są ogólnie tolerowane. Suchość w ustach, zwiększone pocenie się, ból głowy, nudności, zmęczenie i niewyraźne widzenie to tylko niektóre z efektów, które można napotkać podczas przyjmowania tego leku. Zyban przyjmuje się doustnie. Każdą tabletkę należy połknąć w całości. Nie należy go kruszyć ani żuć, w przeciwnym razie skuteczność Zybanu zostanie zepsuta, a prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych może wzrosnąć. W przypadku przedawkowania produktu Zyban należy skontaktować się z najbliższym lokalnym centrum kontroli zatruć lub szpitalem. Objawy przedawkowania mogą obejmować niewyraźne widzenie, splątanie, nudności i drgawki.

Więcej wpisów dotyczących zmieniania swojego trybu życia na zdrowszy, znajdziesz w serwisie https://www.naszglos.pl/.

Podsumowanie artykułu o tym czemu palenie papierosów jest szkodliwe

Chociaż na rynku dostępnych jest kilka produktów „rzucających palenie”. Należy zdać sobie sprawę, że rzucenie palenia i odniesienie sukcesu w tym zadaniu jest wewnątrz. Będzie to zależało od zaangażowania i szczerości tego, kto próbuje przezwyciężyć te przeciwności. Nie ma magicznego produktu „rzucającego palenie”.