Leki na ból zęba

zeby

Ból zęba to bardzo dokuczliwa przypadłość. Pomimo tego, że czasami nadchodzi niespodziewanie, to jego intensywność potrafi wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Nie może więc dziwić, że każdy chce się go jak najszybciej pozbyć. Niestety niejednokrotnie na wizytę u dentysty trzeba dość długo poczekać. W takich sytuacjach prawdziwym wybawieniem okazują się być tabletki na ból zęba. Warto jednak wiedzieć, że wszystkie leki przeciwbólowe na ból zębów mogą zawierać różne substancje.

A jakie są przyczyny bólu zęba? Które środki przeciwbólowe na ból zęba wybrać? Czy można bezpiecznie używać ich w ciąży? Między innymi na te pytania odpowiadamy w naszym artykule. Na początku wyjaśnijmy co, może powodować ból zęba. Otóż jak wskazują eksperci, jego przyczyny mogą być bardzo różne. Do najczęstszych zaliczyć można jednak między innymi nadwrażliwość zębów, zapalenie miazgi oraz inne. Na szczęście skuteczne tabletki na ból zęba pomogą uśmierzyć odczuwany dyskomfort. W zależności od tego jaką formę leków preferujemy możemy zaopatrzyć się w:

– tabletki

– kapsułki miękkie

– granulaty do sporządzania roztworu

– tabletki musujące

Jeśli chodzi natomiast o skład, to najczęściej leki przeciwbólowe będą oparte o ibuprofen oraz paracetamol. Oprócz nich wyróżnia się jeszcze leki z metamizol sodowy, lecz ze względu na swoją siłę powinny być one stosowane wyłącznie w bardzo mocnym bólu. Co istotne każdy lek na ból zębów należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty oraz w sposób krótkotrwały. Oznacza to, że absolutnie nie wolno ich stosować przez okres dłuższy niż 3 dni. A co w przypadku kobiet w ciąży? Czy ciąża stanowi przeszkodę do stosowania leków na ból zęba? Niestety trzeba powiedzieć, że jak najbardziej tak jest. Dlatego też wszystkie tabletki przeciwbólowe nie powinny być przyjmowane bez uprzedniego skonsultowania się z lekarzem.

Odwiedź również www.infokurier.pl, żeby uzyskać inne świetne wskazówki na temat utrzymania zdrowia.