Czy słuchawki True Wireless są tego warte zakupu? Odkryj cechy tej technologii.

Słuchawki Bluetooth w końcu wyparły stare modele przewodowe, a teraz pojawiła się nowa kategoria: True Wireless. Co nowego jest w tych malutkich słuchawkach bezprzewodowych i kto może czerpać z nich najwięcej korzyści?
Pierwsze słuchawki w powszechnym użyciu pojawiły się wraz z pierwszym Walkmanem w latach 80. Wszyscy pamiętamy ich niewygodną metalową opaskę na głowę i szarpanie za włosy, a także małe głośniki wyłożone pianką. Obecnie słuchawki przewodowe odchodzą do lamusa. Bezprzewodowe modele Bluetooth szybko je wypierają, ale teraz pojawił się nowy, jeszcze bardziej przełomowy projekt. Mowa tu oczywiście o modelach True Wireless. Te słuchawki nowej generacji gwarantują w 100% bezprzewodowe wrażenia dzięki temu, że nie wymagają kabla do ładowania. Ponadto dźwięk jest przesyłany pomiędzy obojgiem uszu bez konieczności stosowania pałąków, opasek czy punktów mocowania, co sprawia, że są one podwójnie bezprzewodowe.

Bardzo wygodne w noszeniu i łatwe do ładowania.

Zanim zanurzymy się w rozległym świecie słuchawek True Wireless, ważne jest, aby powiedzieć, że jak każdy produkt, rynek oferuje niezliczoną ilość wersji tego samego. W tym przypadku będziemy mówić o zaletach produktów przedstawionych tutaj, jak zebraliśmy wybór najlepszych słuchawek bezprzewodowych.
Po pierwsze, jasne jest, że główną zaletą posiadania takiego zestawu słuchawkowego jest całkowita mobilność (a nie ograniczenie do posiadania irytującego kabla), jak również zwykła łatwa instalacja. Są bardzo łatwe w obsłudze, z małymi przyciskami na jednej lub obu nausznicach, pozwalającymi na sterowanie podstawowymi funkcjami.
Słuchawki True Wireless są szczególnie interesujące dla niektórych sportowców i ludzi, którzy prowadzą bardzo gorączkowy tryb życia, ponieważ nie mają między nimi żadnych przewodów.
Oznacza to, że nie plączą się, ale też nie zaczepiają o gałki, plecaki czy sprzęt gimnastyczny. Co więcej, nie trzeba ich zwijać w kulkę, aby je przechowywać; po prostu wsuwa się je do ich własnego etui i to wszystko.
Ten futerał jest niezbędnym elementem, ponieważ jest to zewnętrzna bateria, która pozwala na bezprzewodowe ładowanie. W ten sposób, za każdym razem, gdy je odłożysz, będą się trochę ładować, unikając problemów z autonomią innych słuchawek Bluetooth.
Dodatkowo niektóre słuchawki True Wireless posiadają czujniki podczerwieni, które wykrywają, kiedy są używane, a kiedy nie, aby oszczędzać baterię.

Jakość dźwięku i wiele godzin odtwarzania.

Komfort i jakość akustyczna idą w przypadku słuchawek True Wireless w parze, choć może się to wydawać dziwne. Chociaż te douszne słuchawki zawierają wszystkie niezbędne obwody w ich własnej skórze, bez potrzeby stosowania opasek lub pałąków, robią to w niższych występach, które czasami mogą być również wykorzystywane do rozprzestrzeniania dźwięku bardziej efektywnie.
Chociaż zasilanie tak dużego przetwornika jest kosztowne pod względem elektrycznym, słuchawki te mają długą żywotność baterii: wiele godzin dźwięku na jednym ładowaniu lub do 19 godzin łącznie, jeśli dodamy do tego dodatkowe 16 godzin odtwarzania, które można uzyskać dzięki etui ładującemu.
Konfiguracja i korzystanie z zestawu słuchawkowego True Wireless jest bardzo proste. Dla wszystkich zamiarów i celów są to normalne słuchawki Bluetooth, więc wystarczy je sparować tak, jak każdy inny model bezprzewodowy.
W tym celu musimy rozpocząć proces aktywacji, który zazwyczaj polega na przytrzymaniu przycisku przez kilka sekund (każdy model jest inny, warto przeczytać instrukcję) i wykonaniu wyszukiwania Bluetooth z urządzenia, z którym zamierzamy ich używać, niezależnie od tego, czy jest to telefon, smartwatch, komputer czy telewizor.

Obsługa jest również nieskomplikowana.

Niektóre modele włączają się zaraz po wyjęciu z ładowarki i wyłączają się po ponownym włożeniu do ładowarki. I choć wyglądają, jakby miały wypaść z ucha, zostały zaprojektowane tak, by trzymać się zaskakująco mocno, więc bez problemu można je zabrać ze sobą na siłownię.
Zestaw słuchawkowy True Wireless może być dobrym zakupem dla niemal każdego użytkownika, ale biegacze i entuzjaści sportu w ogóle są zdecydowanie tymi, którzy mogą czerpać najwięcej korzyści z tego gadżetu.

Ogromną zaletą jest to, że żadne przewody nie przeszkadzają w poruszaniu się, dzięki czemu sportowiec może się zrelaksować i cieszyć się muzyką lub treściami, których słucha, niezależnie od tego, czy jest to sesja na siłowni, czy bieg w parku, nie martwiąc się o noszenie słuchawek, które stwarzają ograniczenia dla ćwiczeń lub działań.
W rzeczywistości, w ramach gamy True Wireless istnieje typ, który jest bardziej dostosowany do potrzeb sportowców i kobiet. Modele te wyposażone są w silikonowe końcówki o doskonałym chwycie, które są bardzo wygodne i zapobiegają ich zgubieniu.

Jak wybrać dobrą koszulkę na rower?

Innym typem użytkowników, którzy mogą skorzystać z technologii True Wireless są osoby dojeżdżające do pracy, osoby, które mieszkają lub pracują w dużych miastach i muszą radzić sobie z ciągłymi dojazdami środkami transportu publicznego. Ich codzienna rutyna polega na wsiadaniu i wysiadaniu z metra, tramwaju lub autobusu, uważaniu na telefony i unikaniu szarpania za kable przy wychodzeniu z transportu publicznego. W takich przypadkach zalecane może być użycie zestawu słuchawkowego True Wireless, ponieważ zajmuje on znacznie mniej miejsca niż zestaw słuchawkowy Bluetooth z pałąkiem na głowę. Ponadto nie nagrzewają uszu, co może być problemem w gorących środowiskach, takich jak podziemne tunele.
Wreszcie, są one łatwe do przechowywania, gdy chcesz je szybko zdjąć, ponieważ nie ma potrzeby plątania kabli lub unikania węzłów; wystarczy włożyć je do etui do ładowania i są gotowe do podróży do domu.